WEB a MAILhosting

Antispamová ochrana Greylisting

Co je Greylisting?

Jedná se o metodu boje proti spamu, která dokáže odmítat spam s účinností až 95%.

Jak funguje Greylisting?

První pokus o doručení emailu poštovní server odmítne a odesílacímu stroji sdělí, aby to zkusil za chvilku znovu. Druhý pokus o doručení tohoto emailu je pak akceptován. Identifikace stejného emailu je realizována porovnáním následující trojice údajů:
• adresa odesílatele
• adresa příjemce
• server, který poštu odesílá

Nástroje, které spammeři používají, rozesílají poštu na miliony emailových adres. V drtivé většině případů nedokáží v tomto množství kontrolovat, jestli se každý odeslaný email v pořádku doručil a tak se po dočasném odmítnutí nikdy nepokusí email doručit znovu.
Oproti tomu regulérní poštovní servery email po dočasném odmítnutí opakují stále dokola, dokud nedostanou potvrzení, že byl email v pořádku přijat.

Jak je použit Greylisting

Greylisting používáme pouze na emaily, které jsou předem podezřelé - tedy převážná většina regulérních příchozích emailů greylistem vůbec neprochází. Pokud email pochází z podezřelého zdroje (především ze zahraničí), prochází greylistem.

Výhody Greylistingu

Významný pokles přijatých nevyžádaných emailů ve Vašich schránkách, který má druhotně za následek také znatelně nižší zatížení našich emailových systémů a ty pak netrpí přetěžováním při šíření spamových útoků.

Nevýhody Greylistingu

Greylist může zdržet emaily, pokud odesílatel adresátovi píše poprvé anebo po dlouhé době (řádově měsíce), případně píše-li odjinud než obvykle. Zdržení doručení se může dotýkat především emailů pocházejících ze zahraničí a obvykle nepřesahuje cca 10 minut.

V případě, že si nepřejete, aby Vaše schránka byla chráněna touto antispamovou metodou, zašlete nám e-mail nebo zatelefonujte. Tádi Vám ji vypneme.